KAMKLUB

vítejte na stránkách KAMKLUBu

Aktuality

HANACE RAFTING CUP 2008 – Veřejný závod v raftingu České Vrbné

V neděli 14. září 2008 se na USD v Českém Vrbném uskutečnil veřejný závod ve slalomu a sprintu kategorie R4.

Závodu, který se konal v rámci společného víkendu raftů a pramic se zúčastnilo celkem 10 posádek, z toho 5 juniorských, 4 mužské a 1 ženská. V nepříliš pěkném nedělním počasí se  nikomu na vodu moc nechtělo, proto se pořadatelé a rozhodčí rozhodli pro co nejkratší dobu trvání závodu. Sprint byl odstartován v 11.00. Nejrychleji si s tratí poradila domácí posádka HANACE juniors ČB se součtem časů 2:15:88, celkově druhou nejrychlejší posádkou byla fa. Rosenberg před třetí posádkou RK Hodonín 007.

 

Slalom odstartoval v 11.50 a horkým favoritem byli opět všechny zkušené juniorské posádky, které se raftingu už nějaký pátek věnují. Očekávání se potvrdilo. První místo obsadili opět junioři HANACE juniors ČB před druhou juniorskou posádkou RK Hodonín 007 a až celkově třetí pozici obsadila mužská posádka RK Hodonín Bagr.

 

Hlavním úkolem tohoto veřejného závodu bylo nabídnout zejména závodníkům pramic zkusit si závod na raftu. To se částečně povedlo, i když posádek nebylo mnoho. Základní myšlenka společných závodů raftů a pramic není vůbec špatná, jen je třeba odstranit počáteční nedostatky. Uvidíme co přinese následující sezóna…

 

Výsledky najdete na www.kanoe.cz

Tomáš Vaněček

Poslední komentáře
15.10.2008 20:27:54: Skoda jen ze uz na pristi leta nekteri funkcionari zazdili.....