KAMKLUB

vítejte na stránkách KAMKLUBu

Aktuality

Jihočeši zvítězili na mistrovství České republiky v maratonu v rámci Krumlovského vodáckého maratonu 2008

11. října v 11:15 odstartoval z Rožmberku nad Vltavou závod dlouhý 26 km. Na start se postavily i 3 českobudějovické posádky z „outdoor clubu HANACE a TJ DYNAMO Čeké Budějovice“. Na startu ve Vyšším Brodě bylo dalších 230 plavidel různých kategorií.

Po hromadném dramatickém startu, na kterém bylo 20 pramic a 38 raftů byla posádka HANACE rafters ČB až 7. raftem. První jez musela posádka ve složení Tomáš Vaněček, Přemysl Kubalák, Tomáš Saiko a Libor Peška dokonce obnést – byl ucpaný pramicemi a rafty. Následovalo náročné předjížděný raftů i pramic. Po necelých 30 minutách se jihočeská posádka dostala na 2. místo. Na kterém byla i po přeběhu v kempu Na Pískárně. Na prvním místo se kluci probojovali až před jezem ve Větřní. „Byl to náročný a tvrdý souboj“ shodli se po závodě členové týmu. První místo si posádka již udržela až do cíle. Od chvíle, kdy předjeli posádku WD Prosport  z Olomouce se jejich náskok zvětšoval. Trenér Slavomír Ciboch z TJ DYNAMO hlásil po celou dobu závodu ztrátu popřípadě náskok na ostatní rafty. Do cíle v Českém Krumlově dojeli v čase 2:39:34. Tímto výkonem si posádka dopádlovala pro titul mistra České republiky v maratonu na raftech. Ženská posádka HANACE rafters Neonky ve složení Tereza Sučíková, Zuzana Walterová, Hana Peterková, Kristýna Gregrová zvítězila stylem start – cíl časem 2:49:19 a získala zlatou medaili. HANACE se blýskla i do třetice a to zásluhou posádky HANACE seniors ČB (Pepa Blahuš, Pavel Váňa, Honza Veber), která zvítězila v kategorii C3. Juniorská posádka HANACE juniors (Martin Novák, Vilém Včnovský, Filip Musil, Jiří Zemánek), složená ze členů oddílů HANACE a Utopenci Kaplice dojela v mužské konkurenci na pěkném čtvrtém místě. Pro jihočeské raftaře byl tedy Krumlovský vodácký maraton 2008 úspěšný. Teď je čeká další maratonská prověrka v Itálii ve Veroně, kde mohou poměřit své síly s Evropskými raftaři.