KAMKLUB

vítejte na stránkách KAMKLUBu

Aktuality

Jihočeští HANACE rafters se vezou na vítězné vlně…

Raftaři z OUTDOOR CLUBU HANACE v neděli zvítězili na italském TERRADEIFORTI ADIGE marathonu, který je zařazen do prestižní vodácké evropské soutěže „European canoe and kayak marathon tour 2008“.

Na rozdíl od minulého týdne, kdy se na Krumlovském vodáckém maratonu závodilo v kategorii R4, nyní posádka „HANACE OK WAY“ ve složení Vaněček, Peška, Saiko, Kubalák, Veber, Cuc zvítězila v kategorii R6. Dvacetikilometrový závod byl zároveň mistrovstvím Itálie v disciplíně „long distance“. Jihočeši zvítězili s náskokem 2 minuty a 14 vteřin před italskou posádkou „INDOMITA VALTELLINA“.

Italského maratonu se zúčastnila celá řada vodáků z Čech. Asi by se nenašla kategorie, ve které český národ neměl zastoupení. Absolutním vítězem Adige marathonu 2008 se stala česká dvojice Jambor – Kolanda, kteří závod absolvovali na deblkajaku…