KAMKLUB

vítejte na stránkách KAMKLUBu

Aktuality

Lipno Dragon Boat Race 2008 je za námi...

První ročník Mistrovství lipenské přehrady v závodě dračích lodí na 200 metrů je úspěšně za námi.

Fotogalerie na Klóbrcových stránkách....

Na start lipenského premiérového závodu se postavilo celkem 8 posádek, z toho jedna ryze ženská posádka VYDRY a ryze juniorská posádka HANACE outdoor club.

O hladký průběh závodu se starali pořadatelé z klubu Hanace České Budějovice společně se sportovním klubem Loděnice Lipno. Organizace samotného dračího závodu byla svěřena do rukou profesionálům z České asociace dračích lodí (ČADL). Ze strany těchto profesionálů bylo vše bezchybné, od přivezení kompletního vybavení potřebného pro závod až po dokonalé okomentování průběhu každé jednotlivé jízdy.

V pátek byla akce neoficiálně zahájena večerními tréninky a následným seznamovacím večírkem. V sobotu v 10.00 byl závod zahájen kapitánským meetingem, po něm následovalo druhé kolo tréninkových jízd a po pauze na oběd byl ve 13.00 zahájen závod první rozjížďkou. I přes drobné protesty byl postupový klíč nakonec všemi kapitány schválen a bylo možné pustit se do jízd o konečné umístění v závodě. Speciální cenu pro vítěze kategorií si odnesli junioři z oddílu Hanace a ženy Vydry. Obě posádky podávali ve všech jízdách velké sportovní výkony a odměna je tedy neminula. Do finálové trojice se dostali posádky Bezva parta Kaplice, Tekki Icik Vyšší Brod a Přátele ČVUT, systémem každý s každým se dospělo k finálové dvojici která se nakonec utkala o 1. místo. O umístění na ostatních příčkách rozhodovalo v jízdách o 7., o 5. a o 3. místo...

8.      Vydry

Speciální cenu za vítězství v ženské kategorii si odnesly Vydry....

V kategorii junioři byl oceněn výkon Hanace outdoor clubu...

Po ukončení závodu následovala předvečerní pauza s návštěvou areálu lipenské bobové dráhy, která pro všechny závodníky vyhlásila akci 1+1 jízda zdarma.

V 18.00 byla vyhlášením výsledků zahájena OPEN AIR DRAGON PARTY. Pod širým nebem zahráli kapely Back In Sale, Wade a Composed. Atmosféru večera na břehu lipenské přehrady dokreslilo pečené selátko a pivo, které pro závodníky věnoval pivovar Platan Protivín.

Celá akce byla příjemnou, sportovně – společenskou akcí v krásném areálu Loděnice Lipno. Příští ročník akce se bude konat ve stejném termínu na stejném místě, proto si toto mistrovství jihočeského moře nenechejte ujít. Informace o příštím ročníku budou uveřejněny na www.dragonboat.cz.