vítejte na stránkách KAMKLUBu

TREK AND DOWN

TREK AND DOWN 2008 - článek a výsledky

1. ročník extrémního závodu dvojic jsme organizačně i sportovně zvládli…

Na start tohoto závodu se postavilo celkem 15 dvojic. 3 přihlášené týmy k závodu nenastoupily. Dva týmy závod nedokončily. Start byl v pátek 18.7. 2008 v loděnici Dynama u Malého jezu v Českých Budějovicích v 19:05. Časový limit k dosažení cíle, který byl tam kde start byl 48 hodin. Závodníci se vydali libovolnou cestou do Vyššího Brodu s kontrolním místem na vrcholu Poluška. V depu ve Vyšším Brodě si závodníci vyzvedli plastové kanoe. Ostatní vybavení – pádla a plovací vesty, které byly povinné si museli nést s sebou, aby mohli absolvovat druhou část závodu. Mezi další součásti povinného vybavení patřila také reflexní vesta, svítilna, blikačka a mobilní telefon. Na trase vodácké části čekalo na závodníky na 80 km 14 jezů. 2 jezy bylo nutné přenést. Cizí pomoc byla po celý závod zakázána. Doplňovat mohli závodníci pouze tekutiny.

V nejrychlejším čase 16 hodin a 10 minut dorazila do cíle dvojice STS Chvojkovice Brod -  Přemysl Kubalák a Martin Kaloš, vodáci z Kaplice. Přemysl Kubalák po závodě řekl: „ Psychicky náročnější byla vodácké etapa, nevěděli jsme jak daleko za námi jsou další týmy a tak jsme stále dřeli.„ Kategorii ženy vyhrály  závodnice na dračích lodí Turborafny – Julie Tužová a Kateřina Beránková v čase 20 hodin a 37 minut. V kategorii mix zvítězil tým raftařů z Prahy RK STAN -  Martin Hájek a Martina Plašilová, kteří závod absolvovali za 20 hodin a 35minut. Tento závod pořádal OUTDOOR CLUB HANACE ČESKÉ BUDĚJOVICE.

Poslední komentáře
24.07.2008 09:18:15: ahoj plaváčci, gratuluju k úspěšné organizaci dalšího závodu. Koukal jsem na foto a maličko sem upra...
22.07.2008 08:14:59: tak to gratuluju, ste dobrý, kdy ste dojely? nebo ste bivakovaly?
21.07.2008 14:00:19: Nazdárek Doktůrku, nakonec jsme dorazily...smiley${1}
21.07.2008 13:25:34: antoško dorazili ste nakonec?